Wideo

Pomnik Edmunda Migosia stanął na Zawarciu.

27 września 1970 roku na torze w Gorzowie Edmund Migoś zdobył pierwszy w dziejach Stali tytuł indywidualnego mistrza Polski na żużlu. Pomnik odsłonięty w Wielki Piątek nawiązuje do tego wydarzenia.

Kolejne odkrycia na ul. Sikorskiego.

Prace drogowe prowadzone na Sikorskiego kolejny raz dają możliwość spojrzenia na odległą przeszłość miasta. Gorzowscy archeolodzy pracują obecnie na wysokości kościoła mariackiego. Odkryto tam pozostałości po budowlach średniowiecznych, a także pochówki zmarłych.

„Kwadratowe Jaja” na „Kwadracie”.

Stare porzekadło mówi: co się odwlecze, to nie uciecze. Rok temu pogoda storpedowała malowanie gigantycznych pisanek. Teraz aura okazała się łaskawa i na popularnym „Kwadracie” można było zorganizować imprezę dla najmłodszych, choć i starsi mieszkańcy przyłączyli się do zabawy.

prof. Beata Orłowska – dyrektor Akademickiego Centrum Badań Euroregionalnych, AJP Gorzów, dr Mirosław Pecuch, etnograf, Muzeum Lubuskie im. J. Dekerta w Gorzowie.

Radni KO apelują do S. Pieńkowskiego, żeby wycofał się z wypowiedzi o strajkujacych nauczycielach.

Radni Koalicji Obywatelskiej apelują do Sebastiana Pieńkowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta z Prawa i Sprawiedliwości, żeby wycofał się ze słów, które wypowiedział w audycji „Polityczne podsumowanie tygodnia”, nadawanej przez Radio Gorzów. Co tak poruszyło radnych Koalicji? Wypowiedź polityka PiS o strajkujących nauczycielach.