Wideo

Marsz Równości przejdzie ulicami Gorzowa.

24 sierpnia Marsz Równości „Warto być równym nad Wartą” dojdzie jednak do skutku, mimo że prezydent Jacek Wójcicki wydał odmowną decyzję. W środę Sąd Okręgowy w Gorzowie oddalił zakaz prezydenta. Jak tłumaczył rzecznik magistratu odmowa spowodowana była kwestiami formalnymi.

Weekend z „Koniec Lata Party”.

W najbliższy weekend Gorzów żegnać będzie lato i wakacje. Koniec Lata Party odbędzie się 24 i 25 sierpnia na nadwarciańskich błoniach.

W programie m.in. o: oświatowej debacie; bezpieczeństwie w szpitalach; obchodach wydarzeń sierpniowych w Gorzowie.

Charakterystyczny hełm wraca na katedrę.

Prace renowacyjne przy gorzowskiej katedrze, którą dwa lata temu strawił pożar, postępują. Na wieży pojawiła się drewniana konstrukcja. To podstawa charakterystycznego hełmu, który wieńczył katedralną wieżę.

Od środy zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Sikorskiego z Orląt Lwowskich.

W ostatnich miesiącach kierowcy w Gorzowie co rusz są zaskakiwani zmianami w organizacji ruchu. Powodowem są liczne remonty ulic. Tym razem kierujący powinni zwrócić szczególną uwagę na znaki na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego z Orląt Lwowskich. W środę wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego rozpoczyna tam kolejny etap prac.

U marszałek rozmawiano o edukacji.

W Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się spotkanie dotyczące przyszłości lubuskiego szkolnictwa. Organizatorem wydarzenia była marszałek Elżbieta Anna Polak. Z jej zaproszenia skorzystali przedstawiciele środowisk nauczycielskich, samorządowcy, dyrektorzy szkół, naukowcy i rodzice.