PRASÓWKA – Gazeta Wyborcza

„Adam Kuś najlepszy dziś na poligonie i w całym cyklu Biegowego GP Gorzowa”

170 osób sklasyfikowano na mecie lutowego biegu, zaliczanego do cyklu Grand Prix Gorzowa. Tym razem startujący wrócili tam, gdzie cała inicjatywa miała swój początek.

Jak w każdym sezonie Biegowego GP Gorzowa nie może zabraknąć trasy usytuowanej na byłym poligonie wojskowym. Start i meta były usytuowane w okolicach ul. Bazaltowej, do pokonania było tradycyjnie 5 km, a rywalizujący dobiegali aż do ul. Słowiańskiej.

– Osobiście bardzo lubię takie przełajowe trasy – opowiadał Adam Kuś z Wysokiej, który zwyciężył w czasie 18 minut i 19 sekund. To był jego czwarty bieg w obecnym cyklu. Trzeci wygrany, a raz był drugi. W ten sposób dziś zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, bez względu na wyniki ostatniego marcowego biegu. – Słoneczko przygrzewało, nie było wiatru, naprawdę fajne warunki do biegania. Nieco ciężej było w okolicach ulicy Słowiańskiej. Tam mieliśmy trochę piachu, trafił się podbieg. Właśnie na nim przypuściłem ostateczny atak. Cieszę się, że moja dyspozycja cały czas rośnie, a efektem tego jest zwycięstwo w gorzowskim Grand Prix.

Kuś (nr 72) w klasyfikacji mężczyzn wyprzedził Patryka Sopatę z Drezdenka (nr 143) i gorzowianina Marcina Palczarskiego (nr 109).

Wśród pań zwyciężyła walcząca o pierwsze miejsce w całym cyklu Marta Mydłowska z ALKS AJP Gorzów (nr 93). Uzyskała czas 20 minut i 11 sekund. Druga była Barbara Pochranowicz z Dębna (nr 197), a trzecia Anna Lasecka z Gorzowa (nr 202).

więcej na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Największa gorzowska telewizja lokalna – osiem miast (Gorzów, Barlinek, Myślibórz, Rzepin, Słubice, Sulęcin, Wędrzyn, Mostkowo), ponad 160 tysięcy widzów – produkcja reklam, filmów, reklamowy kanał planszowy

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com