Popiersie rotmistrza Pileckiego stanie przy Łaźni Miejskiej.

Na skwerze przy byłej Łaźni Miejskiej stanie pomnik pułkownika Witolda Pileckiego. Zajmuje się tym Stowarzyszenie na Rzecz Budowy Pomnika i Ochrony Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie, którego prezesem jest Sebastian Pieńkowski. Pomnik ma stanąć jeszcze w tym roku.

2 myśli nt. „Popiersie rotmistrza Pileckiego stanie przy Łaźni Miejskiej.”

  1. A czym się Pilecki zasłużył dla miasta Landsberg? Po za tym uwaga, idą wybory, a Pieńkowski musi czymś się wykazać. Nie można utrzymać się ze zwykłego etatu. Radziński choć na chwilę finansowo sie odbił. Coś cicho o nim. Pomniki stawiajcie sobie na swoich parcelach, a macie swoje domy.
    Ja żyję w 21 wieku i wstydem są dziurawe ulice czy chodniki i syf na ulicach, kolejki do lekarzy, ludzie grzebiący w śmietnikach…..

  2. Dziurawe ulice i chodniki znajdziesz również w Londynie, na tutejszych reprezentacyjnych ulicach handlowych nie brak głębokich niemal na 30 centymetrów dziur w asfalcie lub bruku; kolejki do lekarzy dłuższe niż w Polsce, choć państwo w ścisłej czołówce kilku najbogatszych na świecie; na ulicach śpią tysiące bezdomnych, a kolejne dziesiątki tysięcy grzebią w śmieciach, które tu, nawiasem mówiąc, leżą rozwalone w plastikowych workach wprost na ulicy, roznoszone przez wiatr, szczury i lisy.

    A Witold Pilecki jest niekwestionowanym bohaterem narodowym, i choć trudno być dalej niż ja od PiS-u, to przecież za chęć uczczenia bohatera tej klasy nie wolno nikogo ganić. Tacy ludzie poświęcali swoje życie, byś Ty czy ja mógł np. nieskrępowanie i w polskim języku napisać tutaj komentarz…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *